شرکت نیرو تهویه الوند

صفحه اصلی / مطالب آموزشی
جت هیتر

رطوبت مناسب برای مرغداری ها همواره کمتر از دمای بدن طیور می باشد. لازم به ذکر است دمای طبیعی بدن طیور 41 درجه سانتی گراد می باشد و باید دمای سالن مرغداری کمتر از این مقدار باشد. برای تنظیم دمای سالن مرغداری باید به موارد زیر توجه نمود:

ادامه مطلب...
جت هیتر

رطوبت نسبی عبارتست از نسبت دانسیته حقیقی بخار آب موجود در هوا به دانسیته بخار آب اشباع. به طور مثال در دمای 20 درجه سانتی گراد دانسیته بخار آب اشباع شده 3/17 گرم در متر مکعب است و چنانچه در این دما دانسیته حقیقی بخار آب هوا، 10 گرم در متر مکعب باشد، درصد رطوبت نسبی هوا برابر با 8/57 خواهد بود. با کاهش دمای هوای محیط دانسیته رطوبت اشباع هوا کمتر می شود و حتی در صورت ثابت ماندن دانسیته حقیقی، رطوبت در واحدهای مرغداری، بیشتر در فصل زمستان بروز می‌کند. بالا بودن نسبی هوای ورودی به سالن به همراه رطوبت ناشی از تنفس و تبخیر آب مدفون کرن دیوارها و سقف می شود؛ در نتیجه خاصیت عایق بودن مصالح ساختمانی به دلیل خیس شدن پرها، مصرف انرژی بیشتر می‌شود. در این شرایط با تهویه‌ی سالن یا افزایش دمای هوا می توان رطوبت اصافی را از بین برد. در فصل تابستان به دلیل افزایش دما، در صد رطوبت نسبی در هوای بیرون کم است، در این شرایط برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار و شیوع بیماری‌های تنفسی باید با استفاده از خنک کننده های تبخیری، یا سیستم‌های مه‌پاش رطوبت نسبی هوای سالن را افزایش داد.

ادامه مطلب...
جت هیتر

پیش بینی امکانات و تجهیزات لازم برای جلوگیری از انتشار بیماری‌ها و کنترل سریع مورد آلودگی، تاثیر زیادی بر بازده تولید واحد‌های مرغداری دارد. به عبارت دیگر واحدهای مرغداری باید به گونه‌ای طراحی و احداث شوند که حتی در صورت بروز بیماری در یک سالن، آلودگی به سالن‌های دیگر منتقل نشود و در این راستا توجه به نکات زیر اهمیت دارد :

ادامه مطلب...
جت هیتر

دمای محیط مرغان از این نظر اهمیت دارد که هر دمایی تاثیر خاصی بر روی رشد و تولید و بلاخره سلامتی مرغان دارد. در این جا برخی از آن ها را مورد بررسی قرار می گیرد: وقتی حرارت محیط به دمای 47 درجه سانتیگراد برسد و پرنده نتواند به روش های متعدد بالا، دمای بدن خود را کنترل نماید، در اثر گرمازدگی تلف می شود

ادامه مطلب...
جت هیتر

امروزه در اکثر صنایع و بخصوص صنایع کشاورزی، دیگر روش های مدیریت قدیمی چه بسا ناکارآمد و سنتی محسوب گشته و محصولاتی که بصورت مکانیزه تولید نگردند عمدتا قیمت تمام شده بالایی داشته و دارای صرفه اقتصادی نخواهد بود. بدین جهت در اکثر کشور های صنعتی از روش های نوین برای مدیریت تولید استفاده می گردد تا ضمن بهره وری بالا این امکان به وجود آید که از اتلاف سرمایه در بخش های مختلف پروسه تولید کاسته شود. این کشور ها در صنایع کشاورزی از جمله سالن های پرورش طیور، گلخانه و... به تبعیت از این روند دست به تحولاتی عظیم زده اند و با بکارگیری علوم نوین روند پیشرفت و مدرن سازی را در پیش گرفته اند.
نیاز به کنترل دقیق پارامتر های محیطی سالن های پرورش طیور من جمله دما، رطوبت و تهویه (بطوری که خطاهای انسانی کاهش یافته و با یک برنامه منسجم بتوان زمینه رشد مناسب و مقرون به صرفه را در محیط های پرورشی تامین نمود) متخصصان را بر آن داشته است تا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در علوم کامپیوتر و الکترونیک دست به طراحی سیستم هایی بزنند که بتواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف در زمینه تولید بنماید. اتوماسیون و هوشمند سازی ابزاریست که با آن می توان یک تولید ایده آل داشت و با داشتن تمرکز کافی و کسب دیدگاهی وسیع سعی در رفع سایر موانع در تولید نمود.

ادامه مطلب...
جت هیتر

یکی از فاکتورهای بسیار مهم پرورش و نگهداری انبوه پرندگان تأمین احتیاجات حرارتی محیط پرورش و نگهداری آنها در شرایط سنی مختلف است.
۲- شرایط کلی مولدهای حرارتی در سالنهای مرغداری و اماکن مرتبط با صنعت مرغداری:
۱) یک منبع حرارتی مناسب و مطمئن باید قادر به تولید گرمای یکنواخت باشد و نیاز به مراقبت زیاد و همچنین سرویسهای روزانه – هفتگی – ماهانه و سالانه نداشته باشد و به سادگی قابل راه اندازی باشد، تکنسین های خاص ملزم به تعمیرات اساسی و جزئی آن را نداشته باشند و از تکنسین های معمولی بتوان جهت سرویس و نگهداری آنها استفاده نمود.
۲) قیمت آنها با توجه به هزینه استهلاک ، هزینه تعمیرات و هزینه های اولیه و ثابت و ثانویه مناسب باشد و سالیان متمادی بتوان از این تجهیزات استفاده نمود.

ادامه مطلب...